SZLACHETNA PACZKA 2021

W tym roku właściciele oraz pracownicy spółki cywilnej Interlux włączyli się w przygotowanie świątecznej paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin w powiecie ostrołęckim w ramach projektu społecznego „Szlachetna paczka”.

Dzięki zaangażowaniu i poczuciu potrzeby dzielenia się z innymi udało się nam zebrać potrzebne środki. Kwota jaką udało się nam wspólnie zgromadzić została przeznaczona na kupno m.in wersalki, kuchni elektrycznej oraz voucherów na zakup odzieży oraz obuwia. Oprócz zbiórki pieniędzy, udało się skompletować kilkanaście paczek m.in. z żywnością, środkami czystości oraz przyborami szkolnymi.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki:

Było sobotnie południe podczas Weekendu Cudów. Darczyńcy wraz z wolontariuszami dotarli do rodziny - ze względów bezpieczeństwa oczywiście każdy z Nas był w maseczce. Gdy wnosiliśmy Paczki do małego mieszkania rodziny - bardzo szybko zapełniło się całe kolorowymi, pięknie przygotowanymi przez darczyńców paczkami. Darczyńcy przekazali rodzinie personalizowanie prezenty. Gdy Ola zobaczyła, że naprawdę dostała to, o co poprosiła (łuk do strzelania), bardzo się ucieszyła. Pani Marcelina nie dowierzała, że to wszystko dla niej i jej dzieci. Rodzina była bardzo zestresowana. Była dozgonnie wdzięczna za otrzymywane prezenty. Kobieta była pod wrażeniem kuchenki oraz ogromnej kanapy, którą otrzymała jej rodzina. Z jej wniesieniem na 4 piętro świetnie poradzili sobie Darczyńcy wraz z naszymi pomocnikami. Spotkanie było krótkie i nie otwieraliśmy paczek, ze względu na przeziębienie Justynki. Po podziękowaniach i przekazaniu prezentu darczyńcy opuściliśmy mieszkanie. Po kilku godzinach Pani Marcelina zadzwoniła do mnie i wręcz wykrzyczała ze szczęścia, że jest niezwykle wdzięczna za wszystko co otrzymała. Kobieta nie wiedziała jak ma dziękować, za to, że zarówno święta w jej rodzinie, jak i kolejne tygodnie będą tak piękne. Ola zdążyła już przetestować swój łuk. Ewelina była zachwycona zestawem kosmetyków, a Justynka była szczęśliwa, że będzie miała nowe łóżko do spania.

Słowo od Wolontariusza:

Chciałabym bardzo serdecznie podziękować Państwu za wzięcie udziału w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki i wybranie właśnie tej rodziny. Dziękuję za zaangażowanie, dobre serce i wspaniałe przygotowanie podarunków. Jest mi niezmiernie miło, że mogłam z Państwem współpracować. Szczere podziękowania dla Pani Katarzyny za zaangażowanie w kontakt ze mną, jako wolontariuszem rodziny. Rodzina pani Marceliny dostała od Państwa nie tylko pomoc materialną, ale coś o wiele ważniejszego - ogromną wiarę w drugiego człowieka, szansę na lepsze życie i motywację do dalszych starań.

Tak jak przy każdej udanej akcji niesienia pomocy, najważniejsza jest satysfakcja to równie ogromną satysfakcję sprawiły słowa podziękowania, szczery uścisk dłoni, serdeczny uśmiech. To są dla nas najcenniejsze wyrazy wdzięczności i najszczersze podziękowania, które pozostają w pamięci i sercu na długo. Mamy również nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiliśmy, że tegoroczne święta będą jeszcze bardziej radosne. „Naszej Rodzinie” oraz wszystkim, którzy włączyli się do pomocy gorąco dziękujemy oraz życzymy dużo zdrowia, optymizmu, nadziei, jak również spełnienia wszystkich nawet tych najskrytszych marzeń.

Wesołych Świąt!

Powrót do listy aktualności